Carsharing w parze z foodsharingiem

Carsharing w parze z foodsharingiem

Opublikowany

Traficar rozpoczyna współpracę z krakowską fundacją All In. Pierwsza wspólna akcja obu podmiotów zachęca mieszkańców Krakowa do podzielenia się jedzeniem, którego zwykle na święta kupuje się za dużo. Współpraca odbywa się pod hasłem #niemarnuje i wpisuje się w edukacyjną misję Traficara, który zachęca do dzielenia się na różnych polach, nie tylko w obszarze motoryzacji.

Współpraca zakłada, że wszyscy, którzy traficarem dostarczą jedzenie do foodsharingowego magazynu w Tytano (u. Dolnych Młynów 10), otrzymają na miejscu 20-złotowy voucher na przejazd. W ten sposób wysiłek włożony w podzielenie się jedzeniem zostaje ograniczony do minimum. Wystarczy jedynie odpowiednio spakować produkty i poświęcić chwilę na ich dostarczenie do celu. Traficar wspiera również współpracę Fundacji All In z krakowskimi szkołami zapewniając flotę do przewozu produktów zebranych w placówkach przez uczniów i nauczycieli.
Żywność, którą można udostępnić innym w ramach foodsharingu musi spełniać określone wymogi. Muszą to być produkty, które dostarczający sam by zjadł, ale z jakiegoś powodu (np. dłuższy wyjazd) nie może. Zatem można dzielić się warzywami, owocami, pieczywem, słodyczami, słonymi przekąskami, konserwami, suchymi produktami, sokami, itp. Muszą to być produkty, które mają aktualną datę ważności lub ich świeżość można sprawdzić na „pierwszy rzut oka” (owoce, warzywa, pieczywo). Powinny posiadać oryginalnie opakowanie lub znajdować się w szczelnych pojemnikach. Przyjmowana będzie żywność z przekroczoną datą minimalnej trwałości – „najlepiej spożyć przed...”, ale z nie przekroczonym terminem przydatności do spożycia – „należy spożyć do...”.
Traficar dużo miejsca poświęca edukacji w zakresie szeroko rozumianej ekonomii współdzielenia. W związku z tym firma samodzielnie, ale także we współpracy z partnerami realizuje cykl akcji edukacyjnych #podajdalej. Ich celem jest pokazywanie różnych przykładów dzielenia się, które jest nie tylko pozytywnym działaniem prospołecznym, ale również okazją do dobrej zabawy. Współpraca z organizacją foodsharingową to świetny przykład takiej aktywności – mówi Magdalena Hibner, Marketing Manager w firmie Traficar.
Współpraca z firmą Traficar to ważne wsparcie dla naszego projektu. Wiele osób popiera dzielenie się jedzeniem, ale brakuje im czasu lub możliwości transportu produktów do naszego magazynu. Dzięki Traficarowi dojazd do naszej siedziby i dostarczenie produktów jest nie tylko wygodniejsze, ale i znacznie szybsze – wyjaśnia Michał Sroczyński, Prezes Fundacji All In.

Udostępnij

Traficar rozpoczyna współpracę z Siemensem

Od kwietnia Traficar rozpoczął współpracę z firmą Siemens. Kooperacja obejmuje stworzenie strefy parkingowej dla samochodów Traficara przy siedzibie Siemensa, a także umowę ramową, na podstawie której pracownicy partnera mogą korzystać z usługi Traficara. Siemens to pierwsza w Polsce tak duża firma, która zdecydowała się na skorzystanie z usług carsharingowych.