Carsharing w parze z foodsharingiem

Carsharing w parze z foodsharingiem

Opublikowany

Traficar rozpoczyna współpracę z krakowską fundacją All In. Pierwsza wspólna akcja obu podmiotów zachęca mieszkańców Krakowa do podzielenia się jedzeniem, którego zwykle na święta kupuje się za dużo. Współpraca odbywa się pod hasłem #niemarnuje i wpisuje się w edukacyjną misję Traficara, który zachęca do dzielenia się na różnych polach, nie tylko w obszarze motoryzacji.

Współpraca zakłada, że wszyscy, którzy traficarem dostarczą jedzenie do foodsharingowego magazynu w Tytano (u. Dolnych Młynów 10), otrzymają na miejscu 20-złotowy voucher na przejazd. W ten sposób wysiłek włożony w podzielenie się jedzeniem zostaje ograniczony do minimum. Wystarczy jedynie odpowiednio spakować produkty i poświęcić chwilę na ich dostarczenie do celu. Traficar wspiera również współpracę Fundacji All In z krakowskimi szkołami zapewniając flotę do przewozu produktów zebranych w placówkach przez uczniów i nauczycieli.
Żywność, którą można udostępnić innym w ramach foodsharingu musi spełniać określone wymogi. Muszą to być produkty, które dostarczający sam by zjadł, ale z jakiegoś powodu (np. dłuższy wyjazd) nie może. Zatem można dzielić się warzywami, owocami, pieczywem, słodyczami, słonymi przekąskami, konserwami, suchymi produktami, sokami, itp. Muszą to być produkty, które mają aktualną datę ważności lub ich świeżość można sprawdzić na „pierwszy rzut oka” (owoce, warzywa, pieczywo). Powinny posiadać oryginalnie opakowanie lub znajdować się w szczelnych pojemnikach. Przyjmowana będzie żywność z przekroczoną datą minimalnej trwałości – „najlepiej spożyć przed...”, ale z nie przekroczonym terminem przydatności do spożycia – „należy spożyć do...”.
Traficar dużo miejsca poświęca edukacji w zakresie szeroko rozumianej ekonomii współdzielenia. W związku z tym firma samodzielnie, ale także we współpracy z partnerami realizuje cykl akcji edukacyjnych #podajdalej. Ich celem jest pokazywanie różnych przykładów dzielenia się, które jest nie tylko pozytywnym działaniem prospołecznym, ale również okazją do dobrej zabawy. Współpraca z organizacją foodsharingową to świetny przykład takiej aktywności – mówi Magdalena Hibner, Marketing Manager w firmie Traficar.
Współpraca z firmą Traficar to ważne wsparcie dla naszego projektu. Wiele osób popiera dzielenie się jedzeniem, ale brakuje im czasu lub możliwości transportu produktów do naszego magazynu. Dzięki Traficarowi dojazd do naszej siedziby i dostarczenie produktów jest nie tylko wygodniejsze, ale i znacznie szybsze – wyjaśnia Michał Sroczyński, Prezes Fundacji All In.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Samochody Traficara od teraz dostępne przy sklepach sieci Leroy Merlin

temu

Do centrów handlowych, które w ramach usług transportowych oferują carsharing Traficara dołączyła sieć sklepów Leroy Merlin. Współpraca w fazie początkowej obejmuje trzy lokalizacje – sklep w Wołominie, Warszawie przy Alejach Jerozolimskich oraz w Rumi. Leroy Merlin przeznaczył specjalną przestrzeń parkingową nie tylko pod samochody osobowe Traficara, lecz także pod usługę aut dostawczych TrafiCargo.
Projekt Roadshow ZOE od dziś w Warszawie!

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem kontynuuje specjalny projekt Roadshow ZOE. Od dziś do floty 400 Renault Clio Traficara w Warszawie dołącza 9 w 100% elektrycznych Renault ZOE. Projekt rozpoczął się w sierpniu w Krakowie, a od dziś do 25 września z unikalnej okazji przetestowania elektryków będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy.
Carsharing i retail estate. Duet idealny!

temu

Traficar, największy dostawca usług carsharingowych w Polsce rozszerzył współpracę z firmą Klépierre, liderem na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Po Poznań Plaza, do grona centrów, które oferują miejsca dla użytkowników aplikacji Traficar na terenie swoich parkingów, dołączyły Sadyba Best Mall w Warszawie i Ruda Śląska Plaza.
W 100% elektryczne Renault ZOE w projekcie specjalnym Traficara i Renault

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem rozpoczyna specjalny projekt Roadshow ZOE. Dotychczasową flotę Traficara uzupełni 9 samochodów – w 100% elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa Traficara. Roadshow ZOE startuje 8 sierpnia w Krakowie i potrwa aż do lutego 2019 roku.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.