Traficar rozpoczyna współpracę z Siemensem
Traficar rozpoczyna współpracę z Siemensem

Traficar rozpoczyna współpracę z Siemensem

Opublikowany

Od kwietnia Traficar rozpoczął współpracę z firmą Siemens. Kooperacja obejmuje stworzenie strefy parkingowej dla samochodów Traficara przy siedzibie Siemensa, a także umowę ramową, na podstawie której pracownicy partnera mogą korzystać z usługi Traficara. Siemens to pierwsza w Polsce tak duża firma, która zdecydowała się na skorzystanie z usług carsharingowych.

Współpraca Traficara i Siemensa to ważna zmiana w myśleniu o mobilności z biznesie. Pierwszy raz w Polsce tak duża organizacja zdecydowała się na wdrożenie innowacyjnej usługi carsharingu, która będzie alternatywą oraz dopełnieniem innych form transportu. Partnerstwo, poza sferą biznesową, to również okazja dotarcia do blisko 1000 pracowników firmy Siemens, którzy korzystając z usługi w pracy zapewne chętniej wybiorą tę formę podróży w celach prywatnych.
W pierwszym okresie obecności Traficara na polskim rynku usługa była identyfikowana wyłącznie z rozwiązaniem dla osób prywatnych. Przykład Siemensa pokazuje, że coraz więcej organizacji dostrzega zalety carsharingu. Cieszymy się, że to właśnie Traficar jest liderem w zakresie szerzenia idei współdzielenia w Polsce także w biznesie – mówi Piotr Groński, Prezes w firmie Traficar.
Zrównoważony rozwój i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska to ważne elementy naszej strategii. Stale szukamy optymalnych i efektywnych rozwiązań we wszystkich obszarach funkcjonowania firmy. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z firmą Traficar. Chcemy, by nasi pracownicy mogli korzystać z innowacyjnych rozwiązań transportowych i świadomie decydować o ich wyborze – podkreśla Dominika Żwirbla-Kalman, dyrektor działu zakupów Siemens Sp. z o.o.
Współpraca z firmą Siemens pokazuje, że Traficar to organizacja carsharingowa w pełni gotowa i przygotowana do obsługi klientów biznesowych. Z myślą o ich potrzebach Traficar, przygotował m.in. specjalny panel administracyjny dający dostęp do informacji o przejazdach pracowników oraz umowę ramową o współpracy.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Jedź Traficarem z Olivia Business Centre!

Olivia Business Centre, jako pierwsze centrum biznesowe w Trójmieście, podjęło współpracę z firmą Traficar świadczącą usługę wynajmu samochodów na minuty. Dzięki podpisanej umowie w Olivii powstała strefa parkingowa aut Traficara. To kolejne wdrożenie OBC realizowane zgodnie z zasadami ekonomii współdzielenia. Jednym z jej przykładów jest carsharing, który pozwala ograniczyć liczbę pojazdów poruszających się po mieście i aktywnie działać na rzecz ekologii, promując jednocześnie postawy prospołeczne. Badania wskazują, że jeden pojazd carsharingowy zastąpić może nawet 19 aut prywatnych*.