TrafiCargo od dziś także w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi!

TrafiCargo od dziś także w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi!

Opublikowany

Uruchomiona przez Traficara w połowie maja br. usługa TrafiCargo wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Od dziś dostawcze samochody Renault Kangoo Van są również dostępne przy sklepach IKEA w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi, choć w tych miastach nie funkcjonuje tradycyjny model carsharingowy Traficara.

Wraz z uruchomieniem usługi TrafiCargo w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi jej flota obejmuje 9 miast i liczy łącznie 44 pojazdy. 42 z nich znajduje się pod sklepami IKEA (Kraków 6 szt.; Katowice 4 szt.; Poznań 4 szt.; Wrocław 4 szt.; Gdańsk 4 szt. oraz Warszawa – IKEA Targówek 5 szt. i IKEA Janki 4 szt., Lublin 4szt.; Łódź 4 szt.; Bydgoszcz 3 szt.). Pozostałe 2 Renault Kangoo Van znajdują się na parkingu Castoramy przy ul. Haliny Konopackiej 20 w Poznaniu.
Sposób działania wynajmu samochodów dostawczych jest wyjątkowo prosty. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu IKEA. Następnie, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd. Kluczyki czekają w schowku.
Opłaty za korzystanie z TrafiCargo to 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Usługa działa w modelu parkowania „z punktu A do punktu A”, a wiec po wyładowaniu zakupów wypożyczony samochód należy odstawić na specjalnie oznakowane miejsce przed sklepem IKEA. Miejsca na których można parkować są widoczne w aplikacji.
Popularność pilotażowego programu dostawczych pojazdów przy sklepie IKEA w Krakowie przerosła nasze oczekiwania. Z nieskrywaną dumą możemy mówić o swego rodzaju otwarciu nowego rozdziału w historii zakupów w IKEA w Polsce. Dzięki TrafiCargo klienci mogą z dnia na dzień zaplanować remont czy przeprowadzkę bez oczekiwania na wolny termin w firmie transportowej. Z TrafiCargo można skorzystać szybko, wygodnie i niedrogo zaraz po wyjściu ze sklepu – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.
Dostawcze TrafiCargo marki Renault Kangoo oferują przestronną przestrzeń bagażową o wymiarach: 190cm (długość), 120cm (szerokość) i 110cm (wysokość). Może ona zostać dodatkowo powiększona do 290 cm długości po złożeniu fotela pasażera. Dzięki temu do samochodu zmieści się nawet popularna szafa PAX dostępna w sieci IKEA.
Mieszkańcy Krakowa bardzo szybko przekonali się do idei carsharingu. Postanowiliśmy ułatwić transport mebli i akcesoriów IKEA naszym klientom w innych miastach, oferując przyjazny dla środowiska sposób – mówi Bartosz Syk, Service Developer w Dziale Obsługi Klienta IKEA Retail.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TrafiCargo_2.jpg

grafika | 4,36 MB

Pobierz
TrafiCargo_4.jpg

grafika | 4,2 MB

Pobierz
TrafiCargo_3.jpg

grafika | 3,45 MB

Pobierz
TrafiCargo_1.jpg

grafika | 2,81 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Elektryczne Renault ZOE w Traficarze od dziś w Trójmieście

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem kontynuuje specjalny projekt Roadshow ZOE. Od dziś do floty 500 Renault Clio Traficara w Trójmieście dołącza 9 w 100% elektrycznych Renault ZOE. Projekt miał już miejsce w Krakowie i Warszawie, a od dziś do 25 października z unikalnej okazji przetestowania samochodów elektrycznych Renault będą mogli skorzystać mieszkańcy Trójmiasta.
Samochody Traficara od teraz dostępne przy sklepach sieci Leroy Merlin

temu

Do centrów handlowych, które w ramach usług transportowych oferują carsharing Traficara dołączyła sieć sklepów Leroy Merlin. Współpraca w fazie początkowej obejmuje trzy lokalizacje – sklep w Wołominie, Warszawie przy Alejach Jerozolimskich oraz w Rumi. Leroy Merlin przeznaczył specjalną przestrzeń parkingową nie tylko pod samochody osobowe Traficara, lecz także pod usługę aut dostawczych TrafiCargo.
Projekt Roadshow ZOE od dziś w Warszawie!

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem kontynuuje specjalny projekt Roadshow ZOE. Od dziś do floty 400 Renault Clio Traficara w Warszawie dołącza 9 w 100% elektrycznych Renault ZOE. Projekt rozpoczął się w sierpniu w Krakowie, a od dziś do 25 września z unikalnej okazji przetestowania elektryków będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy.
Carsharing i retail estate. Duet idealny!

temu

Traficar, największy dostawca usług carsharingowych w Polsce rozszerzył współpracę z firmą Klépierre, liderem na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Po Poznań Plaza, do grona centrów, które oferują miejsca dla użytkowników aplikacji Traficar na terenie swoich parkingów, dołączyły Sadyba Best Mall w Warszawie i Ruda Śląska Plaza.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.