TrafiCargo od dziś także w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi!

TrafiCargo od dziś także w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi!

Opublikowany

Uruchomiona przez Traficara w połowie maja br. usługa TrafiCargo wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Od dziś dostawcze samochody Renault Kangoo Van są również dostępne przy sklepach IKEA w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi, choć w tych miastach nie funkcjonuje tradycyjny model carsharingowy Traficara.

Wraz z uruchomieniem usługi TrafiCargo w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi jej flota obejmuje 9 miast i liczy łącznie 44 pojazdy. 42 z nich znajduje się pod sklepami IKEA (Kraków 6 szt.; Katowice 4 szt.; Poznań 4 szt.; Wrocław 4 szt.; Gdańsk 4 szt. oraz Warszawa – IKEA Targówek 5 szt. i IKEA Janki 4 szt., Lublin 4szt.; Łódź 4 szt.; Bydgoszcz 3 szt.). Pozostałe 2 Renault Kangoo Van znajdują się na parkingu Castoramy przy ul. Haliny Konopackiej 20 w Poznaniu.
Sposób działania wynajmu samochodów dostawczych jest wyjątkowo prosty. Wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów, stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu IKEA. Następnie, należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd. Kluczyki czekają w schowku.
Opłaty za korzystanie z TrafiCargo to 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Usługa działa w modelu parkowania „z punktu A do punktu A”, a wiec po wyładowaniu zakupów wypożyczony samochód należy odstawić na specjalnie oznakowane miejsce przed sklepem IKEA. Miejsca na których można parkować są widoczne w aplikacji.
Popularność pilotażowego programu dostawczych pojazdów przy sklepie IKEA w Krakowie przerosła nasze oczekiwania. Z nieskrywaną dumą możemy mówić o swego rodzaju otwarciu nowego rozdziału w historii zakupów w IKEA w Polsce. Dzięki TrafiCargo klienci mogą z dnia na dzień zaplanować remont czy przeprowadzkę bez oczekiwania na wolny termin w firmie transportowej. Z TrafiCargo można skorzystać szybko, wygodnie i niedrogo zaraz po wyjściu ze sklepu – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.
Dostawcze TrafiCargo marki Renault Kangoo oferują przestronną przestrzeń bagażową o wymiarach: 190cm (długość), 120cm (szerokość) i 110cm (wysokość). Może ona zostać dodatkowo powiększona do 290 cm długości po złożeniu fotela pasażera. Dzięki temu do samochodu zmieści się nawet popularna szafa PAX dostępna w sieci IKEA.
Mieszkańcy Krakowa bardzo szybko przekonali się do idei carsharingu. Postanowiliśmy ułatwić transport mebli i akcesoriów IKEA naszym klientom w innych miastach, oferując przyjazny dla środowiska sposób – mówi Bartosz Syk, Service Developer w Dziale Obsługi Klienta IKEA Retail.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

TrafiCargo_2.jpg

grafika | 4,36 MB

Pobierz
TrafiCargo_4.jpg

grafika | 4,2 MB

Pobierz
TrafiCargo_3.jpg

grafika | 3,45 MB

Pobierz
TrafiCargo_1.jpg

grafika | 2,81 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
W 100% elektryczne Renault ZOE w projekcie specjalnym Traficara i Renault

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem rozpoczyna specjalny projekt Roadshow ZOE. Dotychczasową flotę Traficara uzupełni 9 samochodów – w 100% elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa Traficara. Roadshow ZOE startuje 8 sierpnia w Krakowie i potrwa aż do lutego 2019 roku.
Zmiana strefy w aglomeracji śląskiej

temu

Traficar zmienia zasięg swojej strefy na terenie aglomeracji śląskiej. W efekcie tej zmiany od 7 sierpnia strefa obejmie wybrane rejony Katowic, Chorzowa oraz lotnisko w Pyrzowicach. Dzięki optymalizacji granic strefy znacząco zmniejszy się dystans, który należy pokonać by wynająć samochód, co poprawi dostępność, a tym samym komfort korzystania z usługi.
Dodatkowe 100 traficarów w Trójmieście i Warszawie

temu

Traficar rozbudowuje flotę w Trójmieście i Warszawie. Do dotychczas dostępnych w obu miastach 300 samochodów dołączyło 100 kolejnych. Rozwój usługi został poprzedzony uważną obserwacją zachowania i zapotrzebowania użytkowników, którzy coraz chętniej, częściej i bardziej świadomie korzystają z carsharingu.
Strefa parkingowa Traficara przy centrum handlowym Serenada

temu

Mobilne miasto i innowacyjna idea smart city dotyczą nie tylko środków transportów, ale również miejskiej infrastruktury. Wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom miasta i jego mieszkańców Traficar i centrum handlowe Serenada rozpoczęły współpracę, której efektem jest stworzenie przy galerii specjalnej przestrzeni parkingowej dla pojazdów carsharingowych.