Dodatkowe 100 traficarów w Trójmieście i Warszawie

Dodatkowe 100 traficarów w Trójmieście i Warszawie

Opublikowany

Traficar rozbudowuje flotę w Trójmieście i Warszawie. Do dotychczas dostępnych w obu miastach 300 samochodów dołączyło 100 kolejnych. Rozwój usługi został poprzedzony uważną obserwacją zachowania i zapotrzebowania użytkowników, którzy coraz chętniej, częściej i bardziej świadomie korzystają z carsharingu.

Wraz z udostępnieniem dodatkowych 200 samochodów w Trójmieście (100) i w Warszawie (100) flota Traficara w całej Polsce liczy już 1600 pojazdów. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. W maju 2018 roku Traficar uruchomił również usługę dostawczych aut na minuty pod marką TrafiCargo, która działa w systemie zamkniętym ‘z punktu A do punktu A” . Można z niej skorzystać pod sklepami IKEA w całej Polsce oraz w wybranych lokalizacjach sieci Castorama w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Flota TrafiCargo liczy obecnie 51 samochodów.
Carsharing jest obecny w Polsce od półtora roku. Jako pierwsi wprowadziliśmy go nie tylko do Krakowa, ale również do Trójmiasta i w otwartym modelu parkowania do Warszawy. Dziś, nie bez satysfakcji, możemy powiedzieć, że usługa wciąż zyskuje nowych użytkowników. Coraz więcej osób myśląc o poruszaniu się po mieście wybiera carsharing. Odpowiadając na tę rosnącą potrzebę zdecydowaliśmy o rozbudowie naszej floty w Warszawie i Trójmieście, a niebawem także w kolejnych miastach – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.
Rozbudowa floty w kolejnych miastach zwiększa dostępność usługi, która jest kluczowa w przypadku carsharingu. Analiza branży potwierdza, że maksymalny dystans, jaki klient musi pokonać, by wypożyczyć auto, który jednocześnie nie będzie dla niego zniechęcający to odległość 500 metrów. To ważny element budowania wśród klientów świadomości usługi i rozwoju idei smart city. Jeśli użytkownik za każdym razem chcąc wypożyczyć samochód będzie go miał w zasięgu kilkuset metrów to chętniej zrezygnuje na jego rzecz z własnego auta.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

100 nowych aut dla Warszawy.png

grafika | 487 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W 100% elektryczne Renault ZOE w projekcie specjalnym Traficara i Renault

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem rozpoczyna specjalny projekt Roadshow ZOE. Dotychczasową flotę Traficara uzupełni 9 samochodów – w 100% elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa Traficara. Roadshow ZOE startuje 8 sierpnia w Krakowie i potrwa aż do lutego 2019 roku.
Zmiana strefy w aglomeracji śląskiej

temu

Traficar zmienia zasięg swojej strefy na terenie aglomeracji śląskiej. W efekcie tej zmiany od 7 sierpnia strefa obejmie wybrane rejony Katowic, Chorzowa oraz lotnisko w Pyrzowicach. Dzięki optymalizacji granic strefy znacząco zmniejszy się dystans, który należy pokonać by wynająć samochód, co poprawi dostępność, a tym samym komfort korzystania z usługi.
Strefa parkingowa Traficara przy centrum handlowym Serenada

temu

Mobilne miasto i innowacyjna idea smart city dotyczą nie tylko środków transportów, ale również miejskiej infrastruktury. Wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom miasta i jego mieszkańców Traficar i centrum handlowe Serenada rozpoczęły współpracę, której efektem jest stworzenie przy galerii specjalnej przestrzeni parkingowej dla pojazdów carsharingowych.
Carsharing Traficara w ofercie Avivy

temu

Traficar rozpoczął współpracę z Avivą, jednym z najbardziej znanych ubezpieczycieli w Polsce. W jej ramach oferuje usługę carsharingową jako alternatywę wobec tradycyjnego auta zastępczego. Oferta jest dostępna w 24 miastach, w których działa Traficar.