Dodatkowe 100 traficarów w Trójmieście i Warszawie

Dodatkowe 100 traficarów w Trójmieście i Warszawie

Opublikowany

Traficar rozbudowuje flotę w Trójmieście i Warszawie. Do dotychczas dostępnych w obu miastach 300 samochodów dołączyło 100 kolejnych. Rozwój usługi został poprzedzony uważną obserwacją zachowania i zapotrzebowania użytkowników, którzy coraz chętniej, częściej i bardziej świadomie korzystają z carsharingu.

Wraz z udostępnieniem dodatkowych 200 samochodów w Trójmieście (100) i w Warszawie (100) flota Traficara w całej Polsce liczy już 1600 pojazdów. W każdym z miast usługa działa w otwartym modelu parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji. W maju 2018 roku Traficar uruchomił również usługę dostawczych aut na minuty pod marką TrafiCargo, która działa w systemie zamkniętym ‘z punktu A do punktu A” . Można z niej skorzystać pod sklepami IKEA w całej Polsce oraz w wybranych lokalizacjach sieci Castorama w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Flota TrafiCargo liczy obecnie 51 samochodów.
Carsharing jest obecny w Polsce od półtora roku. Jako pierwsi wprowadziliśmy go nie tylko do Krakowa, ale również do Trójmiasta i w otwartym modelu parkowania do Warszawy. Dziś, nie bez satysfakcji, możemy powiedzieć, że usługa wciąż zyskuje nowych użytkowników. Coraz więcej osób myśląc o poruszaniu się po mieście wybiera carsharing. Odpowiadając na tę rosnącą potrzebę zdecydowaliśmy o rozbudowie naszej floty w Warszawie i Trójmieście, a niebawem także w kolejnych miastach – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.
Rozbudowa floty w kolejnych miastach zwiększa dostępność usługi, która jest kluczowa w przypadku carsharingu. Analiza branży potwierdza, że maksymalny dystans, jaki klient musi pokonać, by wypożyczyć auto, który jednocześnie nie będzie dla niego zniechęcający to odległość 500 metrów. To ważny element budowania wśród klientów świadomości usługi i rozwoju idei smart city. Jeśli użytkownik za każdym razem chcąc wypożyczyć samochód będzie go miał w zasięgu kilkuset metrów to chętniej zrezygnuje na jego rzecz z własnego auta.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

100 nowych aut dla Warszawy.png

grafika | 487 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Elektryczne Renault ZOE w Traficarze od dziś w Trójmieście

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem kontynuuje specjalny projekt Roadshow ZOE. Od dziś do floty 500 Renault Clio Traficara w Trójmieście dołącza 9 w 100% elektrycznych Renault ZOE. Projekt miał już miejsce w Krakowie i Warszawie, a od dziś do 25 października z unikalnej okazji przetestowania samochodów elektrycznych Renault będą mogli skorzystać mieszkańcy Trójmiasta.
Samochody Traficara od teraz dostępne przy sklepach sieci Leroy Merlin

temu

Do centrów handlowych, które w ramach usług transportowych oferują carsharing Traficara dołączyła sieć sklepów Leroy Merlin. Współpraca w fazie początkowej obejmuje trzy lokalizacje – sklep w Wołominie, Warszawie przy Alejach Jerozolimskich oraz w Rumi. Leroy Merlin przeznaczył specjalną przestrzeń parkingową nie tylko pod samochody osobowe Traficara, lecz także pod usługę aut dostawczych TrafiCargo.
Projekt Roadshow ZOE od dziś w Warszawie!

temu

Renault Polska we współpracy z Traficarem kontynuuje specjalny projekt Roadshow ZOE. Od dziś do floty 400 Renault Clio Traficara w Warszawie dołącza 9 w 100% elektrycznych Renault ZOE. Projekt rozpoczął się w sierpniu w Krakowie, a od dziś do 25 września z unikalnej okazji przetestowania elektryków będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy.
Carsharing i retail estate. Duet idealny!

temu

Traficar, największy dostawca usług carsharingowych w Polsce rozszerzył współpracę z firmą Klépierre, liderem na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Po Poznań Plaza, do grona centrów, które oferują miejsca dla użytkowników aplikacji Traficar na terenie swoich parkingów, dołączyły Sadyba Best Mall w Warszawie i Ruda Śląska Plaza.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.